SPORDIKLUBID JA RAHA
Myfitness, Tallinn
Veel on meile antud ilusat ilma ja saame nautida sporditegemist välitingimuses. Aga ega tali taeva jää ja paljud liiguvad siis tagasi siseruumidesse treenima. Kui sa pole kunagi jõusaalis või spordiklubis käinud, aga on tekkinud huvi, siis see postitus on just sulle.
Nii mõnelgi meist on kindlasti juhtunud, et ostame spordiklubi kuukaardi, kuid reaalselt jõuame kohale vaid 1-2 korda ja see raha läheb raisku. Kes tunneb end selles lauses ära? Kuidas aga võtta spordiklubist kogu raha eest maksimum? Kuidas hoida distsipliini? Siin on mõned kasulikud nipid, mis aitavad lisaks heale vormi saamisele ka oma raha mõistlikult kulutada.
• Enne jõusaali minekut pane paika eesmärk, miks sa sinna soovid minna. On sul soov kaalu langetada/tõsta, treenida nt maratoniks või lihtsalt tunda end oma kehas paremini. Koos kindla eesmärgiga on sul kergem teha valikuid, milline jõusaal on abiks sinu eesmärkide täitmisel ja raskem on libastuda.
• Leia endale spordiklubi, mis on töö või kodu lähedal. Mida vähem aega läheb sul sinna jõudmiseks, seda vähem vabandusi mahub selle teekonna vahele. Uuri töökaaslaselt või naabritelt, kus nemad käivad ennast treenimas. Äkki on sul mõni hea võimalus kahe silma vahele jäänud.
• Kui oled valinud endale sobiva jõusaali, mõtle läbi enda harjumused: kui sa oled rohkem hommikuinimene/treenija, siis erinevates spordiklubides on võimalik osta endale hommikune/päevane pakett, mille arvelt on võimalik raha kokku hoida – sama ka õhtul treenijate jaoks. Pole mõtet osta kogu päeva paketti, kui tead, et lähed trenni kindlasti alati hommikul.
• Kui sa pole aga päris kindel, kas sinu väljavalitud jõusaal meeldib sulle ja ei taha kohe kuukaarti ära osta, siis uuri võimalust, kas oleks võimalik külastada saali ühekordselt sooduspiletiga. Nii saad enne lepingu sõlmimist kindel olla, et see on just Sulle.
• Jälgi spordiklubide pakkumisi. Hooajati on klubidel palju sooduspakkumisi, kus näiteks kas liitumine on tasuta või sõbra kaudu on soodsam liituda.
• Uuri oma tööandjalt, kas on olemas ka võimalus saada toetust oma spordikulude katteks.
• Ära karda proovida erinevaid rühmatreeninguid. Rühmatreeningutes käimine annab vaheldust jõusaalitreeningutesse ja avardab silmaringi. Parimal juhul võib juhtuda see, et leiad endale laheda seltskonna, kellega koos edaspidi rühmatreeningutes käia.
• Kui sa aga oled täiesti kindel, et sa pole rühmatreeningute inimene, siis leia endale jõusaal, kus pakutakse võimalust ainult jõusaalis treenida. Üldjuhul on need paketid soodsamad.
• Kui alguses tundub üksi treeningsaali minek hirmus, siis haara sõber kaasa. Siin aga tasub meeles pidada, et me kõik oleme omamoodi ja erineva treeningtasemega – sa ei pea kõike tegema nii, nagu sõber. Tegelikult pole keeruline treenida ka näiteks tugevama/nõrgema treeningpartneriga, tuleb lihtsalt valida endale sobivad raskused.
• Kui sa pole leidnud sõpra kellega koos treenida ja tunned ennast ikka väga ebakindlalt treeningsaalis, siis kaalu personaaltreeneri võtmist. Hoiab ära asjatult jõusaalis jalutamist ja aja kulutamist, aitab paremini paika panna sinu eesmärgid ja kindlasti annab juurde kuhjaga motivatsiooni.
Originaal postitus Kogumispäeviku Facebooki lehel